خرید|پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی هافستد|

پرسشنامه فرهنگ سازمانی هافستد,پرسشنامه 32 سوالی فرهنگ سازمانی هافستد,دانلود پرسشنامه فرهنگ سازمانی هافستد,پرسشنامه استاندارد 22 سوالی فرهنگ سازمانی گرت هافستد,پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی هافستد,دانلود پرسشنامه ارزیابی فرهنگ سازمانی هافستد,پرسشنامه ارزیابی فرهنگ سازمانی بر اساس مدل گرت هافستدپرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی هافستد|42077347|ipr42079181|
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پرسشنامه استاندارد فرهنگ سازمانی هافستد وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

دانلود پرسشنامه استاندارد 32 سوالی فرهنگ سازمانی گرت هافستد


مشخصات فایل
تعداد صفحات9حجم32/354 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
مقدمه

در اين تحقيق از در بخش اول (32) سوال مربوط به فرهنگ سازمانی مطرح شده است. سوالات این قسمت به گونه‌اي طراحي شده است كه پاسخ گويان، گزينه ها را بر مبناي طيف پنج‌گزينه‌اي ليكرت (کاملا مخالفم، مخالفم، بی نظرم، موافقم، کاملا موافقم) علامت‌گذاري مي‌كنند.لازم به ذکر است که سولات این بخش در قسمت مردسالاری-زن سالاری گرایش به سمت مردسالاری است و در قسمت فرد گرایی-گروه گرایی تمایل به سمت گروه گرایی بوده است.


چکیده :

مولفه : دارد
منبع : دارد
روایی و پایایی : دارد
نمره گذاری و مختصات : دارد
نوع فایل : word (قابل ویرایش )

مختصات پرسشنامه ارزیابی فرهنگ سازمانی هافستد

مشخصات ساختاری شکلی و محتوایی پرسشنامه به شرح زیر توصیف می گردد :


جدول شماره(3-1 الف) مختصات پرسشنامه فرهنگ سازمانی
5 4 3 2 1 گزينه
کاملاً موافقم موافقم نظری ندارم مخالفم کاملاً مخالفم امتياز

بطوریکه در جدول (3-1) ملاحظه می شود گزینه های پرسشنامه بر مبنای طیف لیکرت تنظیم شده است.


جدول (3-2): تفکیک سوالات پرسشنامه فرهنگ سازمانی هافستد

سوالات بعد مولفه
1-9 مرد سالاری- زن سالاری فرهنگ سازمانی
10-15 فرد گرایی- گروه گرایی
16-20 اجتناب از عدم اطمینان
21-25 توجه به زمان
26-32 فاصله قدرت

3-5- روایی و پایایی ابزار جمع آوری اطلاعات
دو معیاری که برای آزمودن برازش اندازه ها به کار می آیند عبارتند از روایی و اعتبار. روایی تعیین می کند ابزار تهیه شده تا چه حد مفهوم خاص مورد نظر را اندازه می گیرد و اعتبار معین می کند یک ابزار اندازه گیری تا چه میزان سازگاری مفهوم مورد نظر را اندازه می گیرد. به بیان دیگر، روایی به ما می گوید که آیا مفهوم واقعی را اندازه می گیریم و اعتبار با پایداری و سازگاری اندازه گیری سر و کار دارد. روایی و اعتبار مهر تائیدی هستند بر استحکام علمی یک مطالعه پژوهشی (حافظ نیا،1389،153).مشکل روایی و پایایی ابزار سنجش معمولا متاثر از عوامل گوناگونی نظیر پیچیدگی موضوع مورد مطالعه، عامل و منبع تهیه داده ها یعنی انسان، و روش ها و شرایط گردآوری اطلاعات است (حافظ نیا، 1389،159).

3-5-1- روایی پرسشنامه فرهنگ سازمانی هافستد

منظور از روایی این است که مقیاس و محتوای ابزار یا سوالات مندرج در ابزار دقیقا متغیرها و موضوع مورد مطالعه را بسنجد . یعنی اینکه هم داده های گردآوری شده از طریق ابزار مازاد بر نیاز تحقیق نباشد و هم اینکه بخشی از داده های مورد نیاز در رابطه با سنجش متغیرها در محتوای ابزار حذف نشده باشد یا به عبارت دیگر ، عین واقعیت را به خوبی نشان دهد (حافظ نیا ، 1387،155).موضوع روایی از آن جهت اهمیت دارد که اندازه گیری های نا مناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد ( خاکی ، 1379،249).در اين تحقيق چون از که قبلا هم به کرات در تحقیقات مشابه استفاده شده، استفاده گردید لذا از پرسشنامه فرهنگ سازمانی از روایی مناسبی برخوردار است.


3-5-2- پایایی پرسشنامه فرهنگ سازمانی هافستد

اعتبار یا اعتمادپذیری ابزار میزان پایایی و سازگاری آن را در اندازه گیری یک مفهوم نشان می دهد که برای ارزیابی «برازش» ابزار مفید است. توانایی ابزار در حفظ پایایی خود در طول زمان- علیرغم شرایط غیرقابل کنترل آزمون و وضعیت خود پاسخگویان- حاکی از پایداری آن و تغییر پذیری اندک آن می باشد. این توانایی گویای برازش ابزار است چرا که هر زمان اندازه گیری صورت گیرد نتایج پایدار به دست می آید (حافظ نیا،1389،162).


"

مطالب دیگر:
📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق نارضایتی بدنی 75 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نارضایتی بدنی📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نارضایتی بدنی📝پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد نارضایتی بدنی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق عوامل نارضایتی بدنی 74 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق نارضایتی بدنی و اختلالات روانی 72 صفحه📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق کمال گرایی و نارضایتی بدنی 94 صفحه📝عوامل موثر بر نارضایتی بدنی در افراد و رابطه آن با متغیرهای دیگر📝ویژگی های شخصیتی و عوامل به وجود آورنده شخصیت📝بررسی و تشریح انواع نظریه های شخصیت📝ساختار شخصیت و بررسی نظریه عاملی شخصیتی نئو📝ویژگی های شخصیتی و بررسی انواع نظریه های شخصیت📝اهمیت هیجان و هوش هیجانی و ضرورت توجه به آن📝رویکردها و مدل های هوش هیجانی📝اصطلاح شناسی هوش هیجانی ریشه های تاریخی آن📝دیدگاه ها و نظریه های هویت📝نظریه های یادگیری و تاثیر انگیزش بر آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت های ارتباطی نوجوانان📝تحقیق جامع و کامل با موضوع ادراک📝پاورپوینت (اسلاید) ادراک📝پاورپوینت نقش ارتباطات در مدیریت رفتار سازمانی📝پاورپوینت پدیده ریزگرد ها ( گرد و غبار) در ایران 📝دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق حل مسئله 54 صفحه📝دانلود چارچوب نظری و پیشینه پژوهش حل مسئله📝پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه حل مسئله