خرید|مبانی نظری و پیشینه فرهنگ ‌سازمانی|

مبانی نظری و پیشینه فرهنگ ‌سازمانیمبانی نظری و پیشینه فرهنگ ‌سازمانی|40205918|ipr42079181|
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مبانی نظری و پیشینه فرهنگ ‌سازمانی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

بصورت فایل ورد

همراه با منابع

تعاریف فرهنگ‌ سازمانی

تعاریف متعددی از فرهنگ‌ سازمانی ارائه‌شده است. برای مثال فرهنگ‌ سازمانی به‌عنوان ارزش‌های غالب كه به‌وسیله یك سازمان حمایت می‌شود، توصیف‌شده است. یا فلسفه‌ای كه خط‌مشی سازمان را به سمت كاركنان و مشتریان هدایت می‌كند، یا ارزش‌هایی كه به كمك آن‌ها كارها و امور روزمره سازمان انجام می‌پذیرد (الوانی و دانایی فر، 1376). فرهنگ‌سازمانی نشان دهندة بخش نانوشته و نامحسوس سازمان است. هدف فرهنگ این است كه به اعضای سازمان احساس هویت بدهد و در آنان نسبت به باور‌ها و ارزش‌ها، تعهد ایجاد كند (دفت[1]، 1998).

لوئیس[2] (1983)، فرهنگ‌سازمانی را چنین تعریف می‌کند مجموعه‌ای از دریافت‌ها و تفاهم‌های مشترک برای سازمان دادن کنش‌هاست که زبان و دیگر محمل‌های نمادی برای بیان تفاهم مشترک به کار می‌رود. پترز و واترمن[3] (1982)، فرهنگ را مجموعه‌ای از ارزش‌های مشترك غالب و دارای ارتباط منطقی است كه با وسایل نمادین مانند داستان‌ها، افسانه‌ها، حكایت و كلمات قصار مبادله می‌شود، تعریف کرده‌اند. دنیسون (2006)، فرهنگ‌سازمانی را کاربردی برای تعیین ارزش‌ها، اعتقادات، فرضیات و شیوه‌های مشترکی می‌داند که نگرش و رفتار اعضا را در سازمان شکل می‌دهد و سپس هدایت می‌کند.

رابینز و کالتر[4] (2008). فرهنگ‌سازمانی را نظام معانی مشترکی می‌داند که به‌وسیله اعضای سازمان حفظ و به تمایز سازمان از سازمان‌های دیگر منجر می‌شود. جرج گوردن[5] (1979)، نیز فرهنگ‌سازمانی را نظام فرضیات و ارزش‌های مشترکی می‌خواند که به‌طور گسترده رعایت می‌شود و به الگوی رفتاری خاصی منجر می‌شود. استانلی دیویس[6] (1995)، فرهنگ‌ سازمانی را الگویی از ارزش‌ها و باورهای مشترکی می‌شمارد که به اعضای یک‌نهاد معنی و مفهوم می‌بخشد. با توجه به تعاریف ارائه‌شده از فرهنگ‌سازمانی، چنین نتیجه می‌گیریم که فرهنگ‌سازمانی همان اندیشه‌های مشترک، فرضیات و ارزش‌های مشترک افراد است که از آن برای پیشبرد اهداف و مقاصد مشترکشان و اینکه کارها چگونه انجام شود، استفاده می‌کنند.

به‌طورکلی از این تعاریف چنین استنباط می‌شود كه زمینه ‌اصلی در فرهنگ‌ سازمانی وجود سیستمی از معانی و مفاهیم مشترك در میان اعضای سازمان است. در هر سازمانی الگویی از باور‌ها، سمبل‌ها، ارزش‌ها، داستان‌ها و آداب‌ورسوم وجود دارد كه به‌مرور زمان به وجود آمده‌اند. این الگوها باعث می‌شوند كه در خصوص اینكه سازمان چیست و چگونه اعضاء باید رفتار خود را ابراز كنند، درك مشترك و یكسانی به وجود آید و همه اعضا به آن احترام می‌گذارد و ارزش قائل است.

می‌توان گفت كه همه افرادی كه در این زمینه مطالعه نموده‌اند همگی توافق دارند كه فرهنگ؛

[1] . Deft

[2] . Louis

[3] . Petirs& Waterman

[4] . Robbins Mary Kalter

[5] . G. Gordan

[6] . A. Davis


مطالب دیگر:
📚پاورپوینت بازدید از سیلو گندم قوچان📚پاورپوینت بررسی رابطه سبکهای رهبری لیكرت با میزان رضایت شغلی دبیران مدارس راهنمایی دخترانه شاهد شهر تهران در سال تحصیلی 84-83📚پاورپوینت بررسی عوامل محیطی، ویژگیهای اقلیمی و آب و هوایی📚پاورپوینت بررسی وضعیت اسکان وتغذیه بازیهای آسیایی قطر و المپیک 2004 آتن📚پاورپوینت بسته بندی گوشت📚پاورپوینت به دست آوردن جواب های مثبت برای معادلات براتو با استفاده از روش تجزیه آدومیان📚پاورپوینت حالت های ماده و چگالی آن📚پاورپوینت پرخورانی📚پاورپوینت پروژه احداث كارخانه آسفالت و سنگ شكن📚پاورپوینت پروژه احداث کارگاه صنایع چوبی📚پاورپوینت پروژه احداث كارخانه آسفالت وسنگ شكن📚پاورپوینت کفیر یک نوشیدنی تخمیری📚پاورپوینت پژمردگی آوندی گوجه فرنگی📚پاورپوینت پنجره های دو جداره بهینه سازی مصرف سوخت📚پاورپوینت پیرازول ها، تری آزول ها و تترازول ها📚پاورپوینت تجزیه تحلیل حرکت یک ضرب وزنه برداری📚پاورپوینت تصفیه بیولوژیكی فاضلابها و پسابهای صنعتی📚پاورپوینت تغذیه روزانه گوساله📚روانشناسی بررسی رابطه شیوه های فرزند پروری والدین و تربیت اخلاقی دانش آموزان مقطع ابتدایی📚پاورپوینت تاریخچه مركز مشاوره📚پاورپوینت Advantica Presentation to OralHearings📚پاورپوینت Energy Systems📚پاورپوینت Gasoline & TEL Replacing Additives In Gasoline📚پاورپوینت HARMELING PHYSICAL THERAPY📚پاورپوینت Invisible Web